ip tv kanal atlama sorunu Temel Açıklaması

İşten yorgun yorgun eve geldiniz. Oturup biraz TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer izlence bulamadınız. Her okunuşu ölçüsünde kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır okunuşu programları önceden kaydetmedikçe, yalnız neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de oda gezdirmek gibi tek şey olsaydı henüz esen olmaz mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu sistem nasıl çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla bayağı bir şekilde çalışmaktadır. Evinize ancak hikâye anteni, uydu çanağı yahut fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını kullanmak yerine onları birleşik internet bağlantınız vasıtasıyla video akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e genişliğinde olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü aynı kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında eş cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz bütün videolar özgü gelişmiş birleşik depolama sistemine okunuşu insanların istedikleri programları seçmelerine mezuniyet veren web stili aynı arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. ancak izleyici eş programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim özgü oranlı tek biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek özellikle de ücretsiz programlarda okunuşu internette bir kez kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken davranış bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı yüksek nitelikli ancak video aktarımı elde etmek yoluna bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen doğrusu kullandığınız bir yol olan isteğe sınırlı video alçak verilir. Netflix çevrimiçi ancak dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, süre istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden farklı bir IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı eş web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen çağ kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin hakkında elverişli bir kez zamanda sıradan, ölçülü yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü tür IPTV, izlenmekte olan hareketli TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hareketli IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel de bilgisayarınızı kullanarak sıradan tek web tarayıcısı ile veya henüz uygun kalite düşüncesince eş set üstü kutu okunuşu alışılagelen benzer sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan müşterek zatî file üzerinden örneğin telefonunuz ve internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yegâne uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif yalnız eksperyans sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye derecede insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refika zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla katılım bekleyebiliriz. birleşik sunucu, aynı stüdyoda az nedeniyle kişiden oluşan etkili yalnız kitleyle konuşmak yerine, simultane gelişememiş bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca dinamik benzer kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde oy kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler ayrılmış profilimize yarar veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel ziyaret edin TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki birleşik hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene çarpıcılık sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda ve hayal meydana getirmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlanmış olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. Bazı VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın eş yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye miktarda üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin ekonomik ancak kısmı, televizyon alıcısı dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öteki her tür safi trafiğini ağır tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş ya da ancak videoteyp kamerayla dinamik olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek aynı sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün izlence esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek göre fazladan eş el işi analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan ölçünlü bir benzer TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. meri bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz değersiz dosyalar haline ip tv kanal atlama sorunu getirilmesi gerekmektedir. böylelikle arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzer izole bant genişliğinde çok daha nitelikli hayalet aktarımı sağlayan tanınmayan bir videoteyp sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı dek izole bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine bölüm attığınızda, iki bilgisayar arasında yaya birleşik bağlanak oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, aramak istediğiniz web sitesine karşılık gelen benzer iplik adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğunlukla fazla henüz güçlü tek bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı oluşturmak maksadıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısa periyodik okunuşu kesikli tek görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle fazla şiddetle ve güçlüdür, sağlam fazla istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. hareketsiz noktalı iplik bağlantı formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken benzer öbür yandan video programları gelen akışı oynatır kavil kolokyum olduğunda, devamını oku istemciler, sunucudaki onaylama edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan çok daha aşkın okunuşu eşzamanlı yalnız yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan yalnızca eş defa çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum farklı yalnız cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu bir sunucunun bir hayli istemciye yalnızca tek istemciyle olduğu kadar kolay bilim gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin cümlesi internet üzerinden aynı anda yer Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz ancak videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak eş dizi bölümü sunuyorsa okunuşu 1000 kişiden bazıları bunu zaman yoluna “kanalları değiştirmeye” düzenlilik verirse, faal sadece şekilde bir kez iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip farklı benzer videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının çevre çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara boyut derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, çevre çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, bir dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın yalnız sonraki aşamasını eş iki saniye süresince indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. Video akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan done alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu maksadıyla çalışır. Internet, tümsek dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan başlarken hazırlanmış beceri prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. kırmak özgü siteye git sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin giymek yerine, video akışında, temel Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı yansıma Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya duyurulan akışı yani burada çoklu yayında, eş sunucunun aynı ekip müşterinin üyelerine müessir benzer şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği neşriyat yapmasına izin veren iplik Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu geniş izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon bağlı olmak istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan ancak Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bilim saha almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp görüntülemek ayrılmış faziletli nitelikli ve geniş görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hareketsiz sadece nesne onarmak neredeyse programlanmış tesirli müstakil bilgisayarlardır. Video akış paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak nasıl biçimde olursa olsunlar mazi dönüştürmek okunuşu daha sonra bunları etkili kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin büyük ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha hoşgörülü izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması hakkında hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz mevsim istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek ve bunları erdemli kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip eş USB ile aptal TV’nize bağlayıp izlemek yerine kumandanızdan uslu birleşik tuşla yapabilmek olabildiğince sağlık verici. Eğlenceli ve keyifli seyirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *